Atletico pobjedom u Salzburgu do osmine finala Lige prvaka

Branimir Korać • srijeda, 09.12.2020.

Dok je dvoboj između Bayerna i Lokomotiva bio tek odrađivanje posla, vrlo važan susret bio je na rasporedu u Salzburgu gdje su Salzburg i Atletico izravno odlučivali o putniku u osminu finala...

Salzburg - Atletico 0:2

Dva boda prednosti imao je Atletico uoči ovog susreta, ali i mač nad glavom. Diego Simeone znao je da njegova momčad jednostavno ne smije izgubiti u Salzburgu jer to znači ispadanje iz Europe.

Odigrao je Atletico tako utakmicu kakva mu najviše odgovara, vrebao je na pogreške i pokušavao u tranziciji napraviti nešto više te je na kraju slavio s 2:0.

U prvih 20 minuta nekoliko opasnih situacija pred golom Atletica, ali Berisha i Szoboszlai nisu nadmudrili Oblaka.

U 39. minuti Atletico je poveo. Carrasco je ubacio iz slobodnog udarca, lopta dolazi do Hermosa koji je šalje iza leđa Stankovića.

Salzburg je bio dominantan i opasniji, ali je na odmoru već bio u minusu. Atleticu je bio dovoljan i bod te nije morao nikuda juriti. Tako se postavio i u nastavku, bila mu je dovoljna jedna kontra u završnici da u potpunosti ubije nadu domaćina. U 86. minuti pobjegao je Correa, pronašao Carrasca koji postavlja konačnih 2:0.

Kod gostiju Ivo Grbić i Šime Vrsaljko ostali su na klupi, a kod domaćina Luka Sučić ušao je u 91. minuti.

Bayern - Lokomotiv Moskva 2:0

Moskovski Lokomotiv morao je u gostima svladati Bayern i navijati za poraz Salzburga od Atletica da bi dohvatio treće mjesto. Nije uspio, Bavarci su slavili s 2:0.

Hansi Flick je promiješao momčad, ali svejedno su Bavarci bili prejaki.

Poveli su u 73. minuti golom Sülea, a konačnih 2:0 postavio je u 80. minuti Choupo-Moting.

Vedran Ćorluka odradio je svih 90 minuta za goste.

RTLplay donosi biografsku dramu o nogometnom geniju Diegu Maradoni.