Europska liga, skupina K, 6. kolo, 10.12.2020, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Tiago Martins, Luis Campos, Pedro Almeida (Portugal)
Kristijan Bistrović 77'
CSKA Moskva

Dinamo s novim rekordom završio grupnu fazu i svladao CSKA!

Branimir Korać • četvrtak, 10.12.2020.

Dinamo se upisao u povijest najduže zadržavši mrežu čistom. Nakon 526 minuta primio je gol, Kristijan Bistrović smanjio je na 3:1 i tako spriječio Modre da dođu do jedinstvenog dosega i ostanu bez primljenog gola kroz cijelu grupnu fazu...

Najair Tiknizjan
63'
9
Fjodor Čalov
63'
21
Adolfo Gaich
71'
62
Vadim Karpov
80'

Viktor Gončarenko

Dinamo je završio nastup u skupini Europske lige bez poraza i sa samo jednim primljenim pogotkom. 14 minuta nedostajalo je da dođe do povijesnog dosega i završi nastup u skupini bez ijednog primljenog gola.

Modri su protiv CSKA u najvećem dijelu odradili sjajnu utakmicu. Bili su znatno bolji protivnik i nisu dopustili Rusima da ozbiljnije zaprijete, sve do drugog dijela kada je već bilo jasno da će Dinamo slaviti i da je od ovog sastava CSKA za klasu jači.

Od početka je Dinamo preuzeo igru u svoje ruke, posebno rastrčan i raspoložen bio je Mislav Oršić, ali dva puta zaustavila ga je vratnica.

Nakon nekoliko dobrih prilika, Dinamo je poveo u 28. minuti. Majer je ubacio iz kornera, u skoku je najviši bio Joško Gvardiol koji doslovno glavom zakucava loptu u mrežu.

Neposredno prije toga Dinamo je ostao bez Leovca koji je zaradio lakat u glavu i ošamućen je napustio travnjak, a da stvar bude još gora, nedugio zatim igru napušta i Arijan Ademi koji je osjetio problem s mišićem.

Za kraj prvog dijela ipak dobre vijesti za Dinamo. Stigao je drugi pogodak, Lirim Kastrati je pronašao Oršića koji zabija za 2:0.

U drugom dijelu Dinamo je bez većih problema kontrolirao situaciju na travnjaku, a u 75. mi nuti stigao je treći gol. Fantastična asistencija Majera za Kastratija koji dolazi sam pred vratara i zabija.

Tek tada je počeo CSKA ozbiljnije prijetiti pa je tako Kristijan Bistrović smanjio na 3:1, a Dominik Livaković čudesnom obranom zaustavio Fjodora Čalova na čistom ziceru.

Zaslužena pobjeda Dinama uz vrlo dobru igru.