Bašić zabio u porazu Bordeauxa i skoku Lillea na prvo mjesto

Matej Kačan • nedjelja, 13.12.2020.

U ranijim terminima u francuskoj Ligue 1 je odigrano šest susreta, a najuvjerljiviji je bio Lorient s 3:0 protiv Nimesa. Rennes je protiv Nice prekinuo niz bez pobjede, dok je Lille svladao Bordeaux...

Dok svoj susret ne odigraju Lyon i PSG, vodeći na tablici Ligue 1 bit će Lille koji je kod kuće s 2:1 svladao Bordeaux. Poprilično očekivanu pobjedu je upisao Lille usprkos pogotku Tome Bašića, a u vodstvo ga je doveo Jonathan Bamba u 17. minuti.

Bašić je izjednačio fantastičnim pogotkom kad ga je ubačajem u 30. minuti pronašao Hatem Ben Arfa, a ovaj sjajno šalje loptu tik uz desnu stativu. No, do poluvremena je Lille vratio vodstvo, udarac iz kuta je stigao do Josea Fontea koji je najviši u skoku i zabija za 2:1.

Bašić je igrao do 63. minute za Lille, dok je Domagoj Bradarić ostao na klupi Lillea koji sad ima bod više od PSG-a, a tri više od Lyona koji igraju međusobno u posljednjem susretu dana.

Najuvjerljiviju pobjedu ranijih termina u nedjelju u Ligue 1 ostvario je Lorient u dvoboju donjeg doma kof kuće protiv Nimesa. Domaćin je prekinuo niz poraza te je preskočio svog današnjeg duparnika i ostavio ga u zoni ispadanja, na 18. mjestu.

Rano je Lorient došao do željenog rezultata i vodstva, već u drugoj minuti je Quentin Boisgard postavio 1:0 za domaćina pa je bilo lakše igrati i u 29. Yves Hamel realizira kazneni udarac za 2:0. Pokušavao je Nimes doći do pogotka i nade za izjednačenje, ali je rješenje stiglo u završnici.

Zabio je Armand Lauriente u 88., ali je pogodak poništen zbog zaleđa. No, Yoane Wissa je minutu kasnije došao u situaciju jedan na jedan s vratarom i nije pogriješio. Također u donjem domu, do novog boda je stigao Dijon koji je posljednji na tablici, ali je odigrao 1:1 s Nantesom.

Poveo je Nantes preko Simona u 24. minuti iz kaznenog udarca, dok je Konate izjednačio u 54. U zoni ispadanja je i Reims koji je poražen na gostovanju kod Bresta koji je na točno polovičnom omjeru od sedam pobjeda i poraza u 14 kola, bez remija.

Poveo je Brest preko Honorata u 30. minuti, ali se nada za goste u bod ili bodove pojavila promašenim jedanaestercom Mounieja u 36., a onda i pogotkom Zenelija u 65. za 1:1. No, Mounie se u 77. iskupio za promašaj pobjedničkim pogotkom za 2:1.

Susret Nice i Rennesa bio je susret dvije momčadi koje su svakako u krizi. Svoju je nakratko prekinuo Rennes koji je s 1:0 slavljem u gostima skočio na osmo mjesto, dok je niz Nice bez pobjede produžio na četiri susreta. Pobjednički pogodak bio je djelo M'Bayea Nianga koji je iskoristio poklon obrane te je ukrao loptu stoperu i pogodio za 1:0 i pobjedu.

Vatreno je bilo na susretu Strasbourga i Metza. Metz je imao vodstvo 0:1 i kazneni udarac za 2:0, ali Dylan Bronn promašio drugi nakon što je zabio prvi. Izjednačio je potom Mohamed Simakan, ali vrlo brzo vodstvo Metzu vraća Opa Nguette.

Ipak, 2:2, novo izjednačenje i podjelu bodova donosi Adrien Thomasson