HT Prva liga, 15. kolo, 13.12.2020, 17:05 h, Rujevica
Suci: Mario Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec), Bojan Zobenica (Velika Gorica)
Rasmus Lauritsen 82'
Dinamo

Rijeka i Dinamo podijelili bodove nakon preokreta i povrataka na Rujevici

Matej Kačan • nedjelja, 13.12.2020.

U središnjem susretu 15. kola HT Prve lige, na Rujevici su snage odmjerila dva hrvatska predstavnika u Europi. Rijeka i Dinamo su odigrali 2:2 nakon uzbudljivog susreta prepunog preokreta i povrataka...

Iako je zabio jedan od najbržih pogodaka u povijesti HNL-a, Dinamo je na kraju orao čupati i spašavati bod u središnjem susretu 15. kola protiv Rijeke na Rujevici. Dva hrvatska predstavnika u Europskoj ligi odmjerili su snage nakon kraja grupne faze te su podijelili bodove.

Nakon manje od 25 sekundi je Mario Gavranović proigrao Luku Ivanušeca, a ovaj ulazi iza leđa obrane i zabija za šok na Rujevici i rano vodstvo Dinama. Igrao je Dinamo bolje i nakon pogotka, ali Rijeka do poluvremena preokreće.

Igrala se 28. minuta kad je Robert Murić izveo udarac iz kuta, obrana Dinama je zaspala i na drugoj stativi je spreman Nino Galović koji dobro reagira i izjednačava. Zapravo dosta slično, ali iz igre je Rijeka zabila drugi pogodak.

Ubacio je s desne strane Ivan Tomečak, lopta opet leti preko prve stative i dolazi do Luke Menala koji utrčava iz drugog plana, bježi Moharramiju i glavom trse mrežu za 2:1. Trgnuo se Dinamo nakon toga i proigrao pa je zaprijetio preko Gavranovića u 38. minuti, a u drugo poluvrijeme izlazi mnogo bolji.

No, Rijeka je imala sjajnog Nevistića u nekim situacijama. Branio je vratar Rijeke u 52. Theophileu nakon gužve u blizini, pa još jednom u 63. Hajroviću, a u 81. Mislav Oršić iz slobodnog udarca pogađa gredu.

No, samo minutu kasnije je Dinamo ipak stigao do izjednačenja. Ubacio je Hajrović s desne strane, a lopta dolazi na glavu Rasmusa Lauritsena koji trese mrežu i postavlja 2:2. Bodom bi obje ekipe bile zadovoljne pa do kraja nije bilo previše prilika, tek ona Brune Petkovića u trećoj minuti nadoknade koja ipak ide kraj gola.

Dinamo se ovim dobom izjednačio s Osijekom na vrhu s 30 bodova, ali s dvije utakmice manje. Rijeka ima samo 11 odigranih susreta i četvrta je s 20 bodova.