Prva HNL juniora: Hajduk jesenski prvak, Varaždin iznenadio Dinamo

Sportnet • ponedjeljak, 14.12.2020.

Odigrana su četiri dvoboja Prve HNL juniora, od toga posljednji u 12., zadnja dva u 13. i peti u 14. kolu. Lokomotiva, Hajduk i Varaždin slavili su protiv Istre 1961, Slaven Belupa odnosno Dinama, dok je susret Hrvatski dragovoljac – Dugopolje završio bez pobjednika.

Lokomotiva je na Kajzerici s igračem manje pobijedila Istru 1961 3:0. U 17. minuti Luka Stojković doveo je domaćina u vodstvo (1:0). U 52. minuti Fran Petković povećao je prednost Lokosa (2:0). Četiri minute kasnije Petković je dobio drugi žuti i isključujući crveni karton zbog preoštrog starta. Konačnih 3:0 postavio je Marin Vučković u 87. minuti. Momčad s Kajzerice uspjela se iskupiti za poraz od Hajduka na Poljudu u prošloj utakmici.

Hajduk je na Poljudu svladao Slaven Belupo 3:0. Pogotke za pobjedu i tri boda Bilih postigli su Marko Domančić u 17., Marin Ljubičić u 32. i Tvrtko Buljan u 47. minuti. Čestitke igračima te njihovom treneru Marijanu Budimiru na fantastičnim rezultatima i naslovu jesenskog prvaka.

Varaždin je na stadionu Varteksa kreirao senzaciju protiv Dinama. Igrači trenera Miljenka Mumleka pobijedili su sastav iz Maksimira 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 54. minuti Ante Kozina doveo je goste u vodstvo (0:1). Tri minute poslije Karlo Lusavec poravnao je rezultat (1:1). Preokret, trijumf i bodove domaćoj momčadi donio je Noa Vugrinec u 70. minuti (2:1). Varaždinci su prekinuli niz od tri uzastopna poraza, a Modri od čak 14 utakmica zaredom bez poraza.

Hrvatski i dragovoljac i Dugopolje su na stadionu Stjepan Spajić podijelili bodove. U 17. minuti Patrik Pereža doveo je domaći sastav u vodstvo (1:0). Kada se činilo da će bodovi ostati u novozagrebačkom kvartu Siget, u drugoj minuti sudačke nadoknade ukazao se Ivan Bulić, koji je zabio za izjednačenje (1:1).

U 12. kolu postignuto je 25 pogodaka (3,57 po utakmici), a u 13. postignuta su 22 pogotka (3,14 po utakmici).

Rezultati Prve HNL juniora:

12. kolo: Lokomotiva – Istra 1961 3:0 (Stojković 17, Petković 52, Vučković 87).

13. kolo: Varaždin – Dinamo 2:1 (Lusavec 57, Vugrinec 70/Kozina 54), Hrvatski dragovoljac – Dugopolje 1:1 (Pereža 17/Bulić 90+2).

14. kolo: Hajduk – Slaven Belupo 3:0 (Domančić 17, Ljubičić 32, Buljan 47).