Kineskinja Zheng svladala Leu Bošković u finalu turnira u Italiji

Branimir Korać • subota, 19.12.2020.

Lea Bošković poražena je u finalu turnira u Selvi Gardeni. U tri seta svladala ju je Kineskinja Qinwen Zheng...

Lea Bošković nije uspjela osvojiti najjači ovotjedni ITF turnir, onaj koji je igran u talijanskoj Selvi Gardeni. U završnom dvoboju igrala je protiv Kineskinje Qinwen Zheng i upisala je poraz u tri seta.

Bošković je u polufinalu preskočila Anu Konjuh koja joj je predala meč u drugom setu, dobro je krenula u finale, ali onda je pala.

Prvi set osvojila je u tie-breaku s maksimalnih 7:0 da bi u drugom setu ostala bez osvojenog gema. Odluka je pala u trećem setu gdje je Zheng slavila sa 6:3 i uzela titulu.

Mlada Kineskinuja ove godine već je osvojila turnir u Cordenonsu pobjedom protiv Austrijanke Mire Antonitsch, u Marbelli je u finalu svladala Ruskinju Alinu Čaraevu, a u Frydek Misteku u finalu je bila bolja od Rumunjke Gabriele Talabe.