Tragedija u Lorientu zasjenila sve utakmice kola, Lille remijem do prvog mjesta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.12.2020.

U nedjeljnim susretima 16. kola francuskog prvenstva Niko Kovač stigao je do pobjede, Lille i PSG odigrali su bez pogodaka, ali tragedija u Lorientu bacila je nogomet u drugi plan...

Serija dobrih rezultata Strasbourga je zaustavljena. Na svom travnjaku poražen je od Bordeauxa 2:0 i tako ostao u dometu onih koji su u borbi za opstanak. Gosti su do pobjede došli zahvaljujući golovima Pabla u 38. minuti i Otavija u 66. Toma Bašić kod gostiju je odradio cijelu utakmicu.

Nantesov niz utakmica bez pobjede je nastavljen nakon što je upisan remi kod kuće protiv Angersa 1:1. Gosti su poveli u 42. minuti nakon ubačaja iz kornera, u skoku je najviši bio Romain Thomas i glavom pospremio loptu u mrežu. Nantes je sretnim golom u 93. minuti ipak došao do boda, gosti su izbijali loptu iz svojih 16 metara, ali napucali su u prsa Charlesa Traorea od kojeg se ona odbija u mrežu. Mateo Pavlović ostao je na klupi.

Nimes je prekinuo seriju poraza, odigrao je 2:2 u gostima kod St. Etiennea i može biti itekako zadovoljan tim bodom. Domaćin je bio bolji, ali nije to znao konkretizirati. U osmoj minuti Harold Moukoudi doveo je St. Etienne u vodstvo, ali već u 14. minuti Matteo Ahlinvi poravnava. Novi udarac za St. Etienne uslijedio je u 17. minuti kada je igru zbog ozljede morao napustiti Wahbi Khazri, a u 36. minuti niti Ryad Boudebouz nije realizirao kazneni udarac.

Sve je išlo nizbrdo za domaćina koji u 56. minuti ulazi u zaostatak. Renaud Ripart realizirao je kazneni udarac. Ipak bod je izvukao i to u 63. minuti golom Arnauda Nordina za 2:2.

Težak incident dogodio se desetak minuta nakon što je okončan dvoboj između Lorienta i Rennesa. Na domara domaće momčadi pala je konstrukcija s reflektorima, zadobio je teške ozljede i kasnije preminuo u bolnici.

Rennes je odnio pobjedu 3:0 golovima Damiena Da Silve, Benjamina Bourigeauda i Martina Terriera, ali sve to ostalo je u sjeni nesreće.

Niko Kovač s Monacom je uzeo sva tri boda u gostima kod skromnog Dijona. Nakon tri uzastopna poraza Kovaču je dobro došlo gostovanje kod fenjeraša kojeg je svladao s 1:0. Jedini pogodak postigao je u 15. minuti Kevin Volland. VAR je dva puta intervenirao i oba puta poništavao golove zbog zaleđa. Prvo domaćinu nakon što je Eric Dina pogodio za 1:1 pa onda gostima kada nije priznat pogodak Pietru Pellegriju.

U utakmici kola susreli su se Lille i PSG, a domaćin je remijem bez pogodaka preuzeo vodeću poziciju na ljestvici. Parižani su imali više loptu u nogama, ali to im nije previše značilo, Lille se vrlo dobro branio. Domagoj Bradarić ostao je na klupi.

Remijem 2:2 okončan je dvoboj između Bresta i Montpelliera. Gosti su pobjedom mogli doći do četvrtog mjesta, ali morali su se zadovoljiti bodom. Poveli su golom Gaetana Labordea u završnici prvog poluvremena, no u drugom dijelu Brest golovima Romaina Philippoteauxa i Brendana Chardonneta dolazi do preokreta. Andy Delort u 82. minuti osigurao je bod Montpellieru.