Arsenalova kriza produbljena, Manchester City ga lako svladao u četvrtfinalu EFL kupa

Branimir Korać • utorak, 22.12.2020.

I dalje nema dobrih vijesti za Mikela Artetu. Završio je s nastupom u EFL kupu visokim domaćim porazom od Manchester Cityja s 4:1...

Europska liga je jedino natjecanje u kojem Arsenal u zadnjih gotovo dva mjeseca može do pobjede. Da je i tamo gubio, bilo bi ipak malo previše, u skupini s Dundalkom, Rapidom i Moldeom sve osim maksimalnog učinka, bez obzira na Arsenalovu formu, bilo bi iznenađenje.

Međutim u ostalim natjecanjima nikako ne može do pobjede. U Premier ligi je u zadnjih sedam kola upisao pet poraza i dva remija, a tome je sada dodao poraz u EFL kupu.

Manchester City je ozbiljno shvatio ovaj posao i ušao u utakmicu s vrlo jakom postavom. Arsenal se teško nosio s gostima koji su već u trećoj minuti došli do vodstva. Zinčenko je ubacio, a Gabriel Jesus je ostao sam na petercu i lako je zabio.

Gosti su imali inicijativu i tražili su rješenje pitanja pobjednika čim prije, ali umjesto da se odvoje, u 31. minuti primaju gol i Alexandre Lacazette poravnava na 1:1.

U drugom poluvremenu vrlo brzo gosti rješavaju pitanje prolaza. Prvo zabija Riyad Mahrez, zatim Runarsson katastrofalno griješi, a gosti dolaze do trećeg pogotka preko Phila Fodena. Na kraju je Aymeric Laporte samo postavio konačnih 4:1.

U ranijem terminu Brentford je prvi put u svojoj povijesti stigao do polufinala slaveći s 1:0 protiv Newcastlea. Hrabar i jako dobar nastup domaćina nagrađen je u 66. minuti kada je Joshua Dasilva zabio za pobjedu.