PSG, Lille i Lyon slavili, Kovač i Marseille kiksali

Matej Kačan • srijeda, 23.12.2020.

Drugi dio programa u srijedu u Ligue 1 donio je susrete u kojima su mahom igrale ekipe koje pucaju na vrh, a na čelu tablice su s pobjedama ostali Lyon i Lille ispred PSG-a...

Borba za vrh Ligue 1 odavna nije bila zanimljivija, a u njoj gotovo da ne postoji pravo na krivi korak. Tako su pobjede u srijedu upisale sve tri ekipe koje su u užem vrhu - Lyon, Lille i PSG te su Lille i Lyon ostali poravnati na prvom mjestu.

Lyon je svoje sumnje otklonio već u prvom poluvremenu protiv Nantesa u kojem je postigao tri pogotka u 3:0 pobjedi. Toko Ekambi u četvrtoj, Tino Kadewere u 37. i Lucas Paqueta u 44. minuti bili su dovoljni za pobjedu.

Mnogo teže je do pobjede došao Lille koji je protiv Montpelliera dva puta vodio, ali se domaćin dvaput vraćao. Pogodak Weaha poništio je Laborde, dok je nakon kaznenog udarca Ikonea poravnao Delort. No, pobjedu Lilleu je ipak donio Burak YIlmaz u 86. minuti. Domagoj Bradarić je u igru ušao u 58. minuti.

Najuvjerljiviji je bio PSG koji je s 4:0 deklasirao Strasbourg. Pembele je otvorio u 18. minuti, a 1:0 stoji sve do posljednjih 10 minuta kad slijedi rapsodija. Mbappe podiže na 2:0, a još po jedan pogodak dodaju i Gueye te Kean.

Novi kiks je upisao Monaco Nike Kovača koji je kod kuće odigrao 2:2 protiv St. Etiennea. Počelo je dobro za Monaco pogotkom Diopa u sedmoj minuti, ali od 21. do 35. slijedi pogubnih nekoliko minuta za Monaco.

Prvo je Debuchy izjednačio u 21., da bi Bouanga preokrenuo u 29. iz kaznenog udarca, a nedostatak discipline kod Monaca se ogleda i u crvenom kartonu Mataza u 35. minuti. Ipak, bod za Monaco je izborio Kevin Volland pogotkom u 48. minuti pa Monaco ostaje šesti.

Kiksao je i Marseille koji je u gostima poražen od Angersa. Domaćin je brzo postigao dva pogotka, u četvrtoj minuti preko Pereire i u 23. preko Dionyja. U 71. šansu iz kaznenog udarca za smanjenje ima Dimitri Payet, ali je promašio. Tek je u 75. stigao Payet asistirati Rongieru za smanjenje poraza. Duje Ćaleta-Car je odigrao svih 90 minuta.