Tena Lukas poražena na startu kvalifikacija u Abu Dhabiju

Branimir Korać • utorak, 05.01.2021.

Počela je nova teniska sezona. Susretima kvalifikacija u Abu Dhabija krenula je sezona, a Tena Lukas startala je porazom od Talijanke Lucrezije Stefanini...

Talijanka Lucrezia Stefanini bila je bolja od Tene Lukas u prvom kolu kvalifikacija WTA turnira u Abu Dhabiju.

Lukas je u Abu Dhabiju bila prva nositeljica kvalifikacija, ali je ipak poražena odmah na startu za dva sata i 11 minuta igre.

Hrvatska tenisačica dobro je krenula i uzela je prvi set sa 6:4, ali u drugom setu četiri puta zaredom gubi svoj servis, tri puta se vratila iz te situacije, ali četvrti break Stefanini u tom setu značio je i uzimanje seta.

U trećem setu Lukas je uspjela vratiti break i smanjiti na 3:2, ali do kraja seta više nije uzela niti gem.

Stefanini će u finalu kvalifikacija igrati protiv 15. nositeljice Irine Fetecau iz Rumunjske.