Galović glatko poražen u kvalifikacijama Delray Beacha

Jan Šneler • srijeda, 06.01.2021.

Nakon dva seta i manje od 90 minuta igre, hrvatski tenisač Viktor Galović poražen je u kvalifikacijama Delray Beacha. Bolji je od njega bio ekvadorac Quiroz...

Nakon pobjede u prvom kolu kvalifikacija Delray Beacha, Viktor Galović nije uspio izboriti plasman u glavni ždrijeb turnira. Bolji od njega bio je ekvadorski tenisač Roberto Quiroz.

Ekvadorac je već u drugom gemu prvog seta došao do breaka i suvereno vladao terenom. U četvrtom gemu imao je četiri break prilike, ali Galović je uspio izdržati i sačuvati svoj servis. Bez obzira na to, Quiroz je sa 6:3 zaključio set.

U nastavku meča hrvatski tenisač se trgnuo i poveo s 2:0. Ipak, nije dugo trajala njegova prednost jer je Quiroz momentalno vratio izgubljeni gem. Do kraja seta Galović je mogao odvesti meč u treći set, ali nije iskoristio dvije prilike.

S druge strane, Ekvadorac je iskoristio slabu igru Galovića u 11. gemu, oduzeo ključni servis i sa 7:5 slavio.