Kovač u golijadi do pobjede, Strasbourg deklasirao Nimes

Matej Kačan • srijeda, 06.01.2021.

Prvih pet susreta srijede u Ligue 1 obilježile su dvije posebno efikasne utakmice. Na susretu Kovačevog Monaca i Lorienta je palo sedam golova, dok je Strasbourg s 5:0 ispratio Nimes...

Nakon remija pred Božić protiv St. Etiennea je Niko Kovač poželio da momčad Monaca bolje krene u Novu godinu, i to mu se ispunilo. Monaco je u gostima kod Lorienta odigrao ljepoticu 18. kola te je slavio s čak 5:2 u susretu sa sedam pogodaka.

Lorient je momčad koja je u zoni ispadanja, ali nije zatvorila gard pred eminentnijim suparnikom. Bro je Monaco otvorio golijadu, već u devetoj je pogodio Axel Disasi, no do poluvremena Lorient izjednačava preko Teremasa Moffija koji koristi veliku grešku obrane.

Drugo poluvrijeme je ponudilo vatromet, a sve je krenulo kad je Jonathan Delaplace dobio crveni karton te je ostavio domaćina s igračem manje u 48. Iskoristio je to Monaco preko Golovina koji je sjajno pogodio s ruba 16 metara u 64., ali samo tri minute kasnije je novo izjednačenje, ovaj put preko Andrewa Gravillona.

No, završnica pripada Kevinu Vollandu koji je prvo zabio u 68. za novo vodstvo, a onda je asistirao Sofianeu Diopu za 4:1 u 78. minuti. Konačnih 5:2 postavlja Guillermo Maripan u 89.

Vatreno je bilo i na susretu Strasbourga i Nimesa gdje je palo čak pet pogodaka i svirana su tri kaznena udarca, sve na strani domaćina. Strasbourg je sve riješio u posljednjih 10 minuta drugog dijela kad su pogađali Ajorque, Diallo i Lala iz prvog udarca s 11 metara.

Ajorque drugim pogotkom otvara drugi dio, a priliku za hat-trick je zapucao s 11 metara u 58. minuti. Ipak, sviran je i treći penal koji je u 90. minuti za 5:0 realizirao Majeed. Strasbourg je ovom pobjedom pobjegao iz opasne zone te je na 16. mjestu sa 17 bodova.

Pobjedu je ostvario i Brest koji je golovima Mouniea i Honorata iskoristio krizu Nice, a bez pogodaka su odigrali Nantes i Rennes te Metz i Bordeaux za koji je 90 minuta odigrao Toma Bašić.