Nositelji bez krivog koraka, loš dan za Korejce

Mihaela Bradovski • petak, 08.01.2021.

Odigrano je pet susreta prvog kola turnira u Delray Beachu, a nekih značajnijih iznenađenja nije bilo...

Nešto slabija postava turnira u Delray Beachu prilika je za igrače koji nisu tako visoko rangirani da skupe bodove. Iskoristio je to Stanislav Korda koji je svladao mladog Korejca Soon-Wooa Kwona s dva puta po 6:4.

Nije to bio dobar dan za Korejce pa je tako i Ji-Sung Nam upisao uvjerljiv poraz. Njega je svladao peti nositelj Tommy Paul koji je rutinski došao do pobjede za manje od 70 minuta igre.

Tenisu se nakon velikih problema s ozljedama i formom vratio Ryan Harrison. Ranking mu je nizak, tek je 481. igrač svijeta i ovdje je ušao uz pozivnicu organizatora. Nije uspio slaviti, svladao ga je na startu Talijan Gianluca Mager iako je Harrison uzeo prvi set.

Sam Querrey našao se u problemima kada je napustio St. Peterburg iako je bio pozitivan te nije ispoštovao protokol, platio je to kaznom i vratio se tenisu. U Delray Beachu je krenuo protiv sunarodnjaka Mackenzieja McDonalda kojeg je sredio u dva seta.

U brazilskom dvoboju na startu Thiago Monteiro je u dva seta svladao Thomaza Belluccija. Monteiro je odradio dobar meč i eliminirao je iskusnijeg protivnika.