Osječani poraženi u pripremnom susretu od Sturma

Mihaela Bradovski • subota, 09.01.2021.

Osijek je odigrao prvu utakmicu na pripremama u Istri. U Rovinju je igrao protiv Sturma i upisao poraz 3:2...

Nakon prvih odrađenih treninga, Osijek je odigrao i prvu "kontrolnu" utakmicu. U Rovinju je za protivnika imao Sturm iz Graza koji je slavio s 3:2.

Nenad Bjelica može biti zadovoljan viđenim u drugom poluvremenu, ali ne i onim u prvom dijelu. Tu je Sturm bio bolji i opasniji te je zasluženo vodio 2:0 golovima Gazibegovića i Wutricha.

Odmah na početku drugog dijela Osijek je došao do smanjenja zaostatka pogotkom Petra Bočkaja da bi deset minuta kasnije Dmitro Lopa poravnao na 2:2 iz slobodnog udarca.

Mogao je Osijek i do preokreta, ali nije iskoristio priliku koja se ukazala pa je kažnjen u 75. minuti kada je Mwepu zabio za 3:2.

U samoj završnici Osječani su stvorili nekoliko lijepih prilika, najbliže pogotku bio je Beljo koji je pogodio gredu.

15. siječnja Osječani imaju drugu provjeru i to protiv Kopra.