Arsenal tek kroz produžetke do prolaza, WBA ispao na penale

Mihaela Bradovski • subota, 09.01.2021.

Vrlo uzbudljiva subota u FA kupu nije bila posve bezbrižna za favorite pa su tako neki poput WBA završili s natjecanjem...

Jedan od klubova iz razreda niže koji je izbacio klub iz razreda više je Plymouth koji je u gostima svladao člana Championshipa Huddersfield. Gosti su bili bolji s 3:2 nakon što su se dva puta vraćali iz rezultatskog zaostatka. U prvom dijelu su uspjeli eliminirati minus, a onda je u 70. minuti Joe Edwards pogodio za pobjedu.

I Bristol Rovers je dva puta hvatao zaostatak protiv Sheffield Uniteda, ali posljednjeplasirana momčad Premier lige ipak je odnijela pobjedu. Sheffield je prvi put poveo autogolom Joea Dayja, na 2:1 ga je odveo Oliver Burke, a pobjedu mu je donio golom u 63. minuti Jayden Bogle.

Trećeligaš Milton Keynes imao je u ruikama prolaz protiv Burnleyja, ali nije izdržao, primio je gol u 94. minuti i onda na penale upisao poraz. Burnley je bio bolji, no nije mogao do pogotka, sve do 94. minute kada je Matej Vydra zabio za 1:1.

Brendan Rodgers upozoravao je na gostovanje kod Stokea i njegovi igrači shvatili su ozbiljno poruku. Leicester je bez većih problema slavio s 4:0 golovima Jamesa Justina, Marca Albrightona, Ayozea Pereza i Harveyja Barnesa.

Fulham se namučio u gostima kod QPR-a gdje je slavio tek nakon produžetaka s 2:0. Na kraju prvog produžetka postigao je oba pogotka i to preko Bobbyja Reida i Neeskensa Kebana.

Trećeligaš Blackpool izbacio je West Bromwich Albion boljim izvođenjem jedanaesteraca. Dva puta su gosti buili u minusu i vraćali se golovima Semija Ajayija i Matheusa Pereire, no nije bilo dovoljno. Filip Krovinović odradio je napokon cijelu utakmicu.

Arsenal se namučio s Newcastzleom i prošao je tek kroz produžetke. 0:0 u 90 minuta i jako dobar otpor Newcastlea koji je također imao svojih prilika, a onda u drugom produžetku odluka. Prvo je Emile Smith Rowe zabio u 109. minuti za 1:0, a onda je Pierre Emerick Aubameyang zaključio priču.