River Plate ipak bez finala, Palmeiras prolazi unatoč porazu

Branimir Korać, HINA • srijeda, 13.01.2021.

Poznat je prvi finalist Copa Libertadoresa. Nogometaši Palmeirasa unatoč porazu u uzvratu protiv River Platea, prolaze u finale...

Iako je argentinski River Plate pobijedio sinoć s 2:0 brazilski Palmeiras u uzvratnoj utakmici polufinala Copa Libertadoresa, u finale ove južnoameričke inačice Lige prvaka plasirao se brazilski klub koji je u prvoj utakmici slavio s 3:0.

River je poveo u 29. minuti golom Roberta Rojasa, a na 2:0 je u 44. minuti povećao Borre. Treći mu je gol poništen na početku drugog dijela utakmice, a zadnjh 18 minuta su igrali s igračem manje nakon što je isključen Rojas zbog drugog žutog kartona.

Palmeiras će za suparnika u finalu imati boljeg iz drugog polufinala u kojem večeras igraju Boca Juniors i Santos.