Leicester svladao Southampton za drugo mjesto

Matej Kačan • subota, 16.01.2021.

Drugo mjesto engleske Premier lige zauzeo je Leicester koji je pobjedom nad Southamptonom došao do 11. pobjede i 35 bodova te je sad ispred Liverpoola s dva boda, ali i utakmicom više...

Nogometaši Leicestera su dosta zahtjevnom susretu 19. kola Premier lige svladali najugodnije iznenađenje ove sezone, momčad Southamptona. Leicester je slavio s 2.0 i sad je na Liverpoolu dvostruki pritisak u susretu s Manchester Unitedom.

Naime, ako Liverpool izgubi u velikom derbiju će United pobjeći na šest bodova prednosti, ali Liverpool onda pada i na treće mjesto s dva boda zaostatka za Leicesterom. Lisice su prema statistici izdominirale Southampton te su zasluženo slavile, iako su i gosti imali dosta prilika.

Ipak, dvije izraženije prilike u prvom poluvremenu je imao Southampton, ali je onu jednu Leicester iskoristio. Strijelac je vrlo odmjerenim udarcem s desne strane šesnaesterca bio James Maddison koji je lijepo pogodio bliži kut.

S 1:0 se ulazi u drugo poluvrijeme, a u 73. minuti Southampton propušta najbolju priliku za izjednačenje. Stuart Armstrong je pogodio gredu, a kazna je stigla u petoj minuti nadoknade kad je Youri Tielemans poslužio Harveyja Barnesa u kontri, a ovaj kažnjava pritisak gostiju i rješava susret.

Southampton je ovim porazom ostao u društvu klubova s 29 bodova i leži na osmom mjestu tablice.