West Ham svladao WBA i stigao na diobu šestog mjesta

Matej Kačan • utorak, 19.01.2021.

19. kolo Premier lige nastavljeno je susretom West Hama i West Broma. Igrači Davida Moyesa su nastavili svoj jako dobar niz te su trećom pobjedom u nizu skočili na diobu šestog mjesta s Evertonom...

Nekako ispod radara, West Ham i David Moyes uživaju u jako dobroj sezoni. Klub koji je ne tako davno bio stanovnik donjeg doma Premier lige je ove sezone ušao u jako dobar niz te je skočio sve do gornje polovice tablice.

Forma u siječnju je za West Ham posebno impresivna pa Čekićari koriste nešto lakši dio rasporeda za tri pobjede u nizu. Treća je došla kod kuće protiv WBA koji nije uspio novim bodom ili bodovima potvrditi pobjedu nad Wolvesima i nekako ugroziti Fulham.

No, nije ni bilo toliko daleko. Nije se mnogo događalo u prvom dijelu i činilo se da će se na poluvrijeme s 0:0, ali se onda ukazao Jarrod Bowen koji je na posve nesvakidašnji način tijelom "ugurao" loptu u mrežu gostiju za 1:0 na odmoru.

Drugo poluvrijeme je otvorio WBA pogotkom Matheusa Pereire, a gol je morao proći potvrdu VAR provjere. No, kao i toliko puta ove sezone, ključan pogodak za bodove djelo je Michaila Antonija kojem je Jarmolenko glavom spustio loptu na šest metara, a ovaj iz pada pogađa za 2:1.

Iako je West Ham na 32 boda, koliko ima i Everton, Toffeesi ipak imaju dva susreta manje. No, zadovoljština je da Chelsea i Southampton moraju do pobjeda ako žele stići West Ham. S druge strane Filip Krovinović još nije riješio svoj status pa je ostao na klupi.