Hermes iznenadio VROS, Zadar teško protiv Škrljeva

Matej Kačan • srijeda, 20.01.2021.

Srijeda je u HT Premijer ligi donijela dva susreta, a oba su skoro završila iznenađenjima. Hermes je kod kuće uspio iznenaditi VROS, dok je Zadar opasno živio u gostima kod Škrljeva...

Košarkaši Vrijednosnica Osijek tonu sve dublje na tablici HT Premijer lige i prvi dani mandata Stipe Šarlije nikako nisu laki. VROS je upisao i četvrti poraz u nizu, a ovaj posebno boli jer je došao protiv fenjeraša Hermesa.

Hermes je upisao svoju tek treću pobjedu u ligi te se približio Furniru i Alkaru na četiri te Osijeku na pet pobjeda i taj kvartet ekipa će po svemu sudeći odlučivati u borbi za ostanak. Hermes je igrao vrlo dobro prvo poluvrijeme u kojem je stvorio devet poena viška, ali je skoro sve prosuo u trećoj.

Osijek je predvođen Porobićem i Čelebićem zabio 30 poena u trećoj dionici, ali je napad stao u posljednjih 10 minuta i Hermes taj period uzima s 25:17 za preokret i 81:75 pobjedu.

Luka Cvitanović je vodio Hermes sa 16 poena, a 15 je dodao Ivan Mileković. Fantastičan je bio Franko Kalpić s 12 poena, 14 skokova i sedam dodavanja. Čelebić je kod VROS-a ubacio 19, 17 je dodao Porobić, a 16 Pavao Paić.

I u drugoj utakmici je skoro došlo do šoka. Zadar je vodio protiv Škrljeva kroz cijeli susret, ali su šuterski vrlo raspoloženi domaćini sa sjajnom tricom od 14/26 došli do egala u posljednje dvije minute. Ipak, Justin Carter je pogodio neke ključne poene i osigurao 76:72 pobjedu za Zadar.

Zadar je ovim slavljem opet preuzeo vrh s 14-2 omjerom, a predvodio ga je Carter sa 16 poena. 13 je dodao Chinanu Onuaku koji je imao osam skokova. Kod Škrljeva je 14 imao Josip Barnjak, a 12 je dodao Jure Gunjina.