Sonik svladao Škrljevo i privremeno zauzeo drugo mjesto

Matej Kačan • subota, 05.12.2020.

Košarkaši Sonik Puntamike su se na pravi način vratili obvezama nakon reprezentativne pauze. Sonik je u svojim Jazinama uz prijenos na HRT-u svladao Škrljevo s 81:69...

Sonik Puntamika nastavlja s fantastičnom ligaškom formom i zaista djeluje kao momčad koja će biti stalni stanovnik gornjeg doma ljestvice HT Premijer lige. Do osme pobjede i četvrte u nizu Sonik je došao kod kuće protiv Škrljeva.

Na velikoj pozornici i susretu u Jazinama koji je bio i u prijenosu na državnoj televiziji se vodila velika bitka kroz svih 40 minuta i pobjeda Sonika od 12 poena razlike djeluje mnogo uvjerljivije od onoga što se događalo na terenu.

Dapače, Škrljevo je nakon prve dionice imalo vodstvo, a Sonik je tek u drugoj četvrtini napravio manje odvajanje zahvaljujući dobroj obrambenoj dionici i nekoliko trica. Ipak, plus šest domaćih na poluvremenu opet je anulirano s 8:0 Škrljeva na otvaranju druge i opet imamo egal.

Sonik je u posljednju četvrtinu ušao s plus dva, a u zadnjih 10 minuta je opet zaigrao sjajnu obranu, natjerao goste na seriju grešaka te ih je ostavio na samo deset zabijenih poena, dok je sam postigao 20 i popeo se na konačnih 81:69 i 8-4 omjer koji trenutno, barem prema broju bodova dok drugi ne nadoknade svoje susrete, donosi drugo mjesto.

Dominirali su kod Sonika visoki igrači. Daniel Zovko je bio apsolutno prvo ime s 24 poena i 10 skokova, dok je 16 poena dodao Tomislav Cvitković. Ključnu rolu je odigrao Jakov Vladović koji je zabio sedam poena, ali je podijelio šest asistencija i uhvatio pet skokova.

Adnan Arslanagić je kod Škrljeva ubacio 16, 12 je dodao Antonio Boban uz još tri suigrača s po 10 poena.