SP 2021., skupina 4, 1. kolo, 20.01.2021, 20:30 h
Švedska
Švedska 26:26 Bjelorusija

Bjelorusi prosuli osam golova prednosti pa osvojili bod u zadnjim sekundama

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.01.2021.

Dramatičan dvoboj odigrali su Švedska i Bjelorusija, a susret je okončan remijem 26:26. Bjelorusija je vodila s osam golova prednosti, na kraju je Švedska bila ta koja je vodila u završnici, ali Bjelorusi u zadnjim sekundama ipak poravnavaju...

U drugu fazu natjecanja švedska je izabrana vrsta ušla kao stopostotna dok je Bjelorusija u skupinu 4 prenijela jedan bod iz remija s Rusijom. Današnjih 60 minuta donijelo joj je još jednu podjelu bodova, u utakmici vrijednoj i eliminacijske faze, unatoč kojoj je Švedska zadržala prvu poziciju uoči dvoboja sa Slovenijom.

Prvih 11 minuta dvoboja za Švedsku se razvilo kao prava noćna mora. Gottfridsson i društvo skupili su četiri izgubljene lopte, prekršaj u napada, Maroz je izašao kao pobjednik nakon pokušaja Perssona dok je neprecizan je bio i Carlsbogard.

Takav katastrofalan protivnički niz Bjelorusija je objeručke prihvatila i iskoristila za rani odlazak na 5:1. Niti pozvana minuta odmora nije previše pomogla Šveđanima, čak štoviše, u 24. minuti gubili su i s osam razlike, a najviše im je problema zadao Vailupov.

Kada je u pitanju početak drugog dijela, švedski su se rukometaši s predaha vratili s namjerom da ne gube vrijeme pokušavajući smanjiti protivničku prednost. Tako su nakon šest minuta igre preko Alfreda Jonssona došli na korak do izjednačenja.

Ono je u konačnici stiglo točno na polovici drugog dijela. Za 19:19 pogodio je s krila Daniel Pettersson, a kada je sedam minuta kasnije Švedska po prvi puta prebacila prednost na svoju stranu reagirati je morala bjeloruska klupa. Ušlo se tada u posljednjih deset minuta.

Odluka je pala u posljednjoj minuti, u nju je Švedska ušla s pogotkom prednosti, a Bjelorusija s napadom. Ta bjeloruska prilika propada nakon pogreške Astrašapkina, ali na drugoj strani promašajem odgovara Jonsson, a zatim s krila sa zadnjim sekundama poentira Jurinok.

Kao strijelac sedam pogodaka i sa stopostotnim učinkom Hampus Wanne izabran je za igrača utakmice, a po šest su se puta u listu strijelaca upisivali Jonsson te na drugoj strani Jurinok i Vailupov.