Cibona poražena kod Mege, Prkačin promašio šut za pobjedu

Matej Kačan • nedjelja, 24.01.2021.

Iako je bila vrlo blizu i na kraju je imala bacanja za produžetak i šut za pobjedu, Cibona je ostala bez gostujuće pobjede kod Mege te je pala na 3-10 omjer...

Još jednom je hrvatski klub bio blizu pobjede protiv Mege i još je jednom ostao kratkih rukava. Nakon što je Zadar dvaput gubio u egalu, i Cibona je upisala drugi poraz od srpske ekipe ove sezone. Mega je u Draženovom domu bila bolja sa 77:73, a sad je slavila sa samo pola koša razlike.

Cijeli susret je protekao u egalu i nitko se nije ozbiljnije odvajao. Cibona je dobrom završnicom prvog poluvremena pretvorila šest poena minusa u izjednačenje uz fantastičan koš Josipa Bilinovca sa svoje polovice na isteku poluvremena za 37:37.

Cibona bolje ulazi u drugo poluvrijeme pa je i povela s četiri razlike, ali se sve brzo vraća u ravnotežu i ostaje u egalu uz izmjene vodstva sve do posljednjih sekundi. Pri rezultatu 72:70 za Megu na nekoliko sekundi do kraja je Roko Prkačin povukao loptu u kontru, ali ga je s leđa sapleo Momirov.

Suci su nakon pregleda snimke pokazali na nesportski prekršaj pa mladi kapetan Cibone ima priliku izjednačiti sa slobodnih bacanja uz dodatni zadnji napad. No, Prkačin je pogodio samo jedno bacanje, a iz napada je Prkačin promašio posljednji šut pa Mega slavi sa 72:71.

Privremeno je Mega preuzela vrh s 11-5 omjerom i 27 bodova, ali će se to promijeniti kad ostali nadoknade svoje susrete. Cibona je na 3-10 i Zadar je iza nje sa samo pobjedom zaostatka. Filip Petrušev je s 22 poena upisao 11. utakmicu s više od 20 poena u nizu, što je rekord ABA lige.

On je vodio Megu, a dva manje je dodao Marko Simonović. Kod Cibone je prkačin bio prvo ime sa 16 ubačaja, dok je Mateo Drežnjak dodao 15.