Atalanta i Juventus do polufinala Coppa Italie

Matej Kačan • srijeda, 27.01.2021.

Sredina tjedna je u Italiji rezervirana za obveze u Coppa Italiji, a svoja dva mjesta u polufinalu su rezervirali i Atalanta te Juventus koji su svladali Lazio, odnosno Spal...

Nakon golijade i mnoštva preokreta u Bergamu, svoje mjesto među četiri najbolje ekipe u Coppa Italiji je zauzela Atalanta koja je kod kuće izbacila Lazio. završilo je 3:2 za domaćina, a susret je od samog početka bio vrlo vatren.

Već u sedmoj minuti Berat Djimsiti otvara pogotkom za domaćina, a onda slijedi prvi preokret. Verdat Muriqi u 17. te Francesco Acerbi u 34. minuti preokrenuli su za Lazio, ali je do kraja poluvremena Atalanta izjednačila.

Zabio je Ruslan Malinovski u 37. minuti, a čini se da će Atalanta imati težak posao zadržavanja tog rezultata u 54. kad je Jose Palomino morao ranije pod tuš. No, i s desetoricom je domaćin stigao do 3:2 i preokreta za polufinale, u 57. je zabio Aleksej Mirančuk. Mogla je Atalanta i do 4:2, ali je Duvan Zapata zapucao kazneni udarac.

Boško Šutalo je ostao na klupi Atalante. U drugom polufinalu je rezultatska neizvjesnost i drama izostala, Juventus je bio nemilosrdan protiv Spala. Završilo je 4:0, a sve je bilo riješeno u 33. minuti nakon pogodaka Morate i Frabotte. Kuluševski je u 78. postavio 3:0, a Federico Chiesa u nadoknadi zabija za 4:0.