Donna Vekić i peti put poražena od Pironkove

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 01.02.2021.

Donna Vekić nastavila je seriju poraza kako u svim mečevima, tako i u dvobojima protiv Bugarke Cvetane Pironkove...

Još od US Opena Donna Vekić ne zna za pobjedu. Zadnja koju je svladala je Rumunjka Patricia Maria Tig, a nakon toga nanizala je čak šest poraza te taj niz još uvijek živi.

Dva puta u tom razdoblju izgubila je od Bugarke Cvetane Pironkove koja je bila bolja i na Yarra Valley Classicu gdje je slavila u tri seta. Bio je to i peti poraz Vekić protiv Pironkove, igračice koja joj očito nikako ne leži, a ako je nešto pozitivno, onda je to činjenica da je napokon osvojila set.

Donna je uzela prvi set i to s vrlo uvjerljivih 6:1. Nakon što je Pironkova uzela prvi gem, Donna je nanizala narednih osam, povela i s 2:0 u drugom setu, ali onda se budi Pironkova i prvo vraća izgubljeni servis pa nakon toga radi još jedan break u završnici.

U trećem setu Donna se držala do 2:2 kada gubi servis i do kraja seta i meča više ne uzima niti jedan gem.

Pironkova je tako nastavila seriju pobjeda protiv Vekić koja još uvijek traži izlazak iz krize u koju je ušla još prošle sezone.