Meksički Tigres i egipatski Al Ahly izborili polufinale Svjetskog klupskog prvenstva

Mihaela Bradovski • četvrtak, 04.02.2021.

Poznati su polufinalni parovi Svjetskog klupskog prvenstva. Bayern će igrati protiv Al Ahlyja, a Palmeiras protiv Tigresa...

Prvo četvrtfinale Svjetskog klupskog prvenstva odradili su Tigres i Ulsan Hyundai, a Tigres je odnio pobjedu 2:1.

Meksikanci su zaostajali od sredine prvog dijela, ali ipak su do odlaska na odmor uspjeli doći do preokreta.

Iskusni veznjak Ki-Hee Kim doveo je Ulsan u vodstvo u 24. minuti, ali u završnici prvog dijela bivši francuski reprezentativac Andre-Pierre Gignac postigao je dva pogotka i donio Tigresu preokret.

Tigres je tako izborio dvoboj protiv Palmeirasa koji je nedavno pobjedom protiv Santosa slavio u južnoameričkoj inačici Lige prvaka.

Bayern će pak igrati protiv egipatskog Al Ahlyja koji je s 1:0 svladao domaći Al-Duhail. Tijesan dvoboj u kojem je Al-Duhail imao sasvim dovoljno prilika za vratiti se u utakmicu nakon što je Hussein El Shahat u 30. minuti doveo Egipćane u vodstvo.

Bivši veznjak Dinama i Lokomotive Ali Karimi igrao je do 82. minute za Al-Duhail.