Dodig i Polašek u četvrtfinalu Great Ocean Road Opena

Branimir Korać • petak, 05.02.2021.

Ivan Dodig i Filip Polašek dobro su krenuli na Great Ocean Road Openu. U drugom kolu svladali su Roberta Carballesa Baenu i Pabla Cuevasa...

Nakon što su bili slobodni u prvom kolu, treći nositelji Great Ocean Road Opena u Melbourneu, Ivan Dodig i Filip Polašek upisali su pobjedu u produženom tie-breaku.

Protivnik im je bio par Roberto Carballes Baena/Pablo Cuevas, a hrvatsko-slovačka kombinacija slavila je nakon sat i 35 minuta igre.

Dodig i Polšaek su pomalo neshvatljivo izgubili prvi set, poveli su s 4:0 pa nakon toga izgubili svoja četiri uzastopna servis gema te na kraju i set sa 7:5.

U drugom setu dva puta su se Španjolac i Urugvajac vraćali iz breaka minusa, ali treći put nisu uspjeli i gube set sa 6:4.

Odluka je pala u produženom tie-breaku gdje su Dodig i Polašek bili bolji i održavali prednost te na kraju slavili.

U četvrtfinalu ih čeka dvoboj protiv Marcusa Daniella i Michaela Venusa.

Great Ocean Road Open, osmina finala:
Ivan Dodig/Filip Polašek (Hrvatska/Slovačka, 3) - Roberto Carballes Baena/Pablo Cuevas (Španjolska/Urugvaj, Alt) 5:7, 6:4, 10:7