Rusija i Italija u finalu ATP Kupa

HINA, Matej Kačan • subota, 06.02.2021.

ATP Kup u Australiji došao je do same završnice. Nakon odigranih polufinala, za drugi naslov u ovom natjecanju će se u nedjelju boriti tenisači Rusije i Italije...

Drugo izdanje ATP Kupa stiglo je do svog finala. Nakon odrađene poluzavršnice u subotu, u igri su ostale samo reprezentacije Rusije i Italije koje će u nedjelju u međusobnom dvoboju izlučiti drugog pobjednika ATP Kupa i nasljednika prvog prvaka Srbije.

Rusija je pobijedila Njemačku s 2-1, a Andrej Rubljov i Daniil Medvedev su Rusima donijeli trijumf već nakon mečeva u singlu, dok je dvoboj u parovima otišao na njemačku stranu gdje je slavila kombinacija Struff/Krawietz.

Matteo Berrettini i Fabio Fognini slavili su s 3-0 protiv Španjolske, za koju zbog bolova u leđima ne nastupa Rafael Nadal. Španjolci su nakon poraza u singlu predali dvoboj u parovima pa su Talijani prošli uz manju potrošnju energije nakon samo dva meča.

ATP Kup, polufinale:

RUSIJA - NJEMAČKA 2-1:
Andrej Rubljov (RUS) - Jan-Lennard Struff (NJE) 3-6, 6-1, 6-2
Daniil Medvedev (RUS)- Alexander Zverev (NJE) 3-6, 6-3, 7-5
Jan-Lennard Struff/Kevin Krawietz (NJE) - Evgenij Donskoy/Aslan Karatsev (RUS) 6-3, 7-6