Jazz do pete pobjede u nizu, Bogdanović ubacio 16

Matej Kačan • srijeda, 10.02.2021.

Košarkaši Utah Jazza stigli su do 16. pobjede u posljednjih 17 utakmica, a u slavlju od 122:108 nad Bostonom je Bojan Bogdanović ubacio 16 poena...

Košarkaši Utah Jazza prvi su u NBA ligi stigli do 20 pobjeda ove sezone. Prošla je već trećina sezone i Jazzeri su svima dokazali da nisu šala, a do pete pobjede u nizu stigli su protiv Boston Celticsa. Nimalo laku utakmicu Utah je odradila s vrlo sigurnih 14 poena viška.

Posljednji put je Jazz dva poraza vezao 6. i 7. siječnja, a od tad ima nevjerojatan 16-1 omjer u 17 utakmica i nestvarna forma traje već preko mjesec dana. Jazzeri su protiv Bostona krenuli malo usporeno te nakon prve dionice gube tri razlike, dok na poluvremenu vode s 48:47.

No, sjajno otvaranje treće donosi i najveću prednost od 14 poena razlike, ali se Boston vraća i nakon toga i dolazi na četiri poena minusa u četvrtoj. Jazz je ipak bio napadački vrlo raspoložen pa nakon toga zabija u šest posjeda u nizu i dolazi do 122:108 pobjede bez drame.

Donovan Mitchell je vodio Jazzere s 36 poena i devet dodavanja, Joe Ingles je dodao 24. Bojan Bogdanović je bio solidan, u 32 minute je ubacio 16 poena (6/12 iz igre, 2/7 trice) uz osam skokova i četiri dodavanja. Kod Bostona je Jaylen Brown zabio 33, Tatum je dodao 10 manje.