Serena Williams uvjerljiva, Tomljanović ispustila pobjedu protiv Halep

Branimir Korać • srijeda, 10.02.2021.

Odigrana je polovica susreta drugog kola kod tenisačica na Australian Openu. Bilo je i iznenađenja, ali u maloj mjeri, favoritkinje su uglavnom slavile...

Serena Williams projurila je do trećeg kola Australian Opena. U drugom kolu igrala je protiv Nine Stojanović i prepustila joj samo tri gema. Sva tri Stojanović je osvojila u prvom setu dok je drugi izgubila za svega 25 minuta.

"Natjerala me na puni angažman i igrala je dobro tijekom cijelog meča. U drugom setu sam ipak prestala previše razmišljati", istaknula je Serena nakon meča.

Osma nositeljica Bianca Andreescu plaća danak predugoj pauzi. Nije igrala od kraja 2019. godine i sada je poražena od Su-Wei Hsieh dosta glatko već u drugom kolu Australian Opena. Imala je velikih problema na svom drugom servisu gdje je osvojila tek 26 posto poena.

Slično se provela i Caroline Garcia protiv Naomi Osake. Treća igračica svijeta odigrala je dobar meč i zaslužila je glatku pobjedu za svega sat vremena na terenu. Garcia u cijelom meču nije imala nijednu break loptu.

Pobjedu u dva seta ubilježila je i Iga Swiatek koja je nadigrala Camilu Giorgi. Swiatek nastavlja sa sjajnim igrama od prošle sezone kada je jednostavno eksplodirala. Giorgi je ovaj put pomogla, imala je 11 winnera i 31 neprisiljenu pogrešku.

Ajla Tomljanović bila je na pragu velike pobjede protiv Simone Halep, vodila je 5:2 u trećem setu, ali nije izdržala, izgubila je pet gemova zaredom i meč.Šteta za Tomljanović koja je bila na pragu jedne od najvećih pobjeda karijere.

Venus Williams upisala je jedan od najtežih poraza u karijeri. Protiv Sare Errani koja je također već na zalasku karijere, uhvatila je samo jedan gem.

S nastupom je završila i Petra Kvitova koja je u meču protiv Sorane Cirstee u drugom setu doživjela totalni kolaps i upisala visok poraz. Kvitova je definitivno očekivala više od ovog meča.