Mektić i Pavić nastavili niz i lakoćom prošli u osminu finala

Branimir Korać • petak, 12.02.2021.

Nikola Mektić i Mate Pavić nastavili su pobjednički niz i prošli su u osminu finala Australian Opena. Do tamo su došli pobjedom protiv Mackenzieja McDonalda i Tommyja Paula...

Otkako su počeli igrati zajedno, Nikola Mektić i Mate Pavić ne znaju za poraz. Ovo im je deseta uzastopna pobjeda, a ona ih je odvela u osminu finala Australian Opena.

Krvnik Borne Ćorića, Mackenzie McDonald i njegov sunarodnjak Tommy Paul, nisu imali šanse, poraženi su s glatkih 6:1, 6:4.

Mektić i Pavić su odlično otvorili meč, odmah su poveli 3:0, zatim su prepustili jedan gem pa uzeli naredna tri, dovoljno za 6:1 za svega 22 minute igre.

U drugom setu bilo je nešto više borbe i tu su uspjeli doći do jednog breaka, ostvarili su ga kod 2:2 te do kraja susreta nisu imali problema u držanju prednosti.

Za pobjedu su trebali svega 54 minute i u cijelom meču nisu dopustili protivnicima nijednu break loptu. Općenito su na svom servisu izgubili ukupno samo sedam poena.

U osmini finala igrat će protiv boljeg iz meča između braće Skupski te Millmana i Monteira.

Australian Open, šesnaestina finala:
Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska/Hrvatska, 2) - Mackenzie McDonald/Tommy Paul (SAD/SAD) 6:1, 6:4