HT Prva liga, 21. kolo, 13.02.2021, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek)
1:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Spretni Babec donio sva tri boda Gorici protiv Šibenika

Branimir Korać • subota, 13.02.2021.

Gorica je u "predigri" dvoboja Dinama i Osijeka svladala Šibenik s 1:0. I jedni i drugi nastupili su oslabljeni, a tri boda domaćinu osigurao je Babec...

Martin Pajić
77'
20
Toni Španja
77'
11
Ignacio Bailone
77'
26
Marcos David Mina Lucumi
87'
10
Alvaro Martin de Frias
87'
Krunoslav Rendulić

Gorica bez Kristijana Lovrića, a Šibenik bez Marka Bulata i Emira Sahitija, na kraju su uspješniji bili Goričani koji su tako "potvrdili" pobjedu protiv Slaven Belupa u Koprivnici 1:0.

Bio je to dvoboj u kojem je svaka momčad imala svoje dobre minute, Goričani su u prvom poluvremenu imali nekoliko zanimljivih situacija, isto vrijedi i za Šibenčane koji su najopasnije zaprijetili u 28. minuti preko Denija Jurića koji je iznenada iskosa opačlio iz voleja, ali je Labrović bio spreman.

Goričani su pakprijetili preko Matara Dieyea i Kalika koji je krenuo sam prema Labroviću, ali vratar Šibenčana je istrčavanjem na 35 metara od gola otklonio opasnost.

U drugom dijelu nastavilo se u sličnom ritmu, a pogodak odluke došao je u 71. minuti. Špikić je ubacio iz kornera, lopta je sletjela u peterac na Babeca od kojeg se odbija u mrežu.

Šibenčani su nakon toga krenuli po poravnanje, a najbliži njemu bili su u 91. minuti kada je Schildenfeld primio loptu na prsa i odmah opalio s ruba kaznenog prostora, no pogodio je gredu.

Goričani su tako izdržali i odnijeli vrijedna sva tri boda.