Hajduk II se spasio od poraza s dva gola u nadoknadi, Hrvatski dragovoljac slavio u Zmijavcima

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 15.02.2021.

Nastavljena je sezona u Drugoj HNL, a već u prvom kolu drugog dijela sezone viđeno je nekoliko vrlo zanimljivih dvoboja...

Druga momčad Hajduka u pravoj drami spasila se od poraza kao domaćin protiv Opatije. Hajdukovci su bili na rubu poraza, gubili su 2:0 u 91. minuti i činilo se da će Opatija golovima Marka Bjelanovića doći do pobjede. Ipak, Goranu Sabliću bod su donijeli dečki s klupe, Stephen Chinedu i Ivan Čubelić.

Odličan posao odradio je Orijent koji je s visokih 3:0 svladao drugu momčad Osijeka. Puno je pomogla i činjenica da su Riječani igrali od 56. minute s igračem više zbog drugog žutog kartona Adama Benića. U to vrijeme Orijent je vodio golom Kristiana Fućaka, a nakon toga Mateo Monjac i Emanuel Črnko podižu na 3:0.

Fenjeraš Junak gostovao je kod Dubrave koja ga je svladala s 3:1. Odradila je Dubrava jako dobar posao, vodila je na poluvremenu golovima Tomislava Srbljinovića i Renata Kauzlarića, a u 84. minuti Muhamed Alghoul povisio je na 3:0. Tri minute kasnije Petar Bašić-Šiško samo je smanjio na konačnih 3:1.

Rudeš je najavio veliko proljeće ogromnom 6:1 pobjedom protiv Međimurja. Po tri gola u svakom poluvremenu, sjajan nastup i zaslužena visoka pobjeda, posebno raspoložen bio je Besart Abdurahimi s hat-trickom, a po jedan gol dodali su Rene Šarić, Toni Kolega i Domagoj Muić. Pogodak za goste za konačnih 6:1 zabio je Ahmed Hasanović.

U dvoboju momčadi iz donje polovice Solin je upisao domaću pobjedu 2:1 protiv Intera i prepustio Junaku zadnje mjesto. Solinjani su do pobjede došli golovima Duje Ninčevića i Domagoja Franića dok je Mateo Dunić u završnici samo smanjio na 2:1.

U utakmici kola Hrvatski dragovoljac u gostima je bio bolji od Croatije u Zmijavcima s 1:0. Jednako kao i u prvom susretu u sezoni, Dragovoljcu je bio dovoljan jedan pogodak i to u 83. minuti kada je Ivan Stjepanović pogodio za pobjedu.

BSK je u Bijelom Brdu s 1:0 svladao drugu momčad Dinama golom najboljeg strijelca lige Marka Dabra koji je iz kaznenog udarca pogodio u 32. minuti za pobjedu.