Serena nije uspjela, Osaka u dva seta do finala

Branimir Korać • četvrtak, 18.02.2021.

Poznate su finalistice Australian Opena. Naomi Osaka borit će se za titulu protiv Amerikanke Jennifer Brady...

Serena Williams nije uspjela. Pohod po rekordni Grand Slam naslov nije uspio iako se činilo kako bi baš u Melbourneu mogla uspjeti.

Tijekom ova dva tjedna igrala je jako dobar tenis, došla je do polufinala i tamo ju je čekao najteži ispit, igrala je protiv Naomi Osake. Osaka je slavila sa 6:3, 6:4 i prekinula Serenin san.

Williams je dobro krenula u meč i povela s 2:0 da bi tu stala i izgubila pet gemova zaredom. Nije se uspjela vratiti, Osaka je dovršila posao u prvom setu i uzela ga sa 6:3.

Osaka je zadržala taj momentum iz prvog seta i u drugi set, povela je s 2:0 da bi se Serena uspjela vratiti na 4:4, ali odmah je izgubila servis i Osaka je otišla do pobjede.

Williams je emotivno primila ovaj poraz, ostaje joj sve manje vremena za novu Grand Slam titulu, a ovdje se činilo da stvarno ima dobru šansu.

Osaka će u finalu igrati protiv Jennifer Brady koja je u tri seta bila bolja od Čehinje Karoline Muchove.

Brady je slavila nakon dva sata igre, u zadnjem gemu meča vodila se žestoka borba, Brady je iskoristila tek petu meč loptu, ali je i spasila tri break lopte.