Sjajni Čupić nije spasio Vardar od poraza u Szegedu

Branimir Korać • petak, 19.02.2021.

Osim dvoboja Aalborga i PPD Zagreba odigrana su još dva susreta u Ligi prvaka, a briljirao je Ivan Čupić, no njegov Vardar nije slavio...

Szeged i Vardar tijekom cijele sezone suočavaju se s problermima pa nije čudno niti da su u ovaj susret ušli oslabljeni. Na kraju je pobjedu odnio Szeged koji je u tijesnoj završnici slavio 34:33.

Imao je Szeged na polovici drugog poluvremena vodstvo 27:21, ali Vardar jke uhvatio priključak. Na ulasku u zadnju minutu Stojanče Stoilov zabio je za 33:32, a onda ključni pogodak zabija Stanislav Kasparek deset sekundi prije kraja nakon čega je bilo jasno tko će slaviti.

U redovima Szegeda Richard Bodo postigao je sedam golova, šest je dodao Bogdan Radivojević, a po pet Dean Bombač i Kasparek. Mirko Alilović primio je 12 golova i upisao jednu obranu.

Kod Vardara prvo ime bio je Ivan Čupić s devet golova iz deset pokušaja i čak 11 asistencija, Stoilov je dodao šest golova, a po pet Lovro Jotić i Timur Dibirov. Ante Gadža zabio je jedan gol. Robin Cantegrel upisao je 13 obrana.

Kielce je bez problema slavilo protiv Elveruma s visokih 39:29. Očekivana pobjeda Poljaka koji su bili veliki favoriti, a sve su riješili već u prvom poluvremenu koje su završili s 20:14.

U nastavku susreta prednost je još i pojačana te je Kielce slavilo s plus deset.

Predvodili su ga Arcem Karalek sa sedam golova, Arkadiusz Moryto sa šest te s po pet Nicolas Tournat i Sigvaldi Gudjonsson. Igor Karačić dodao je jedan pogodak.

Kod Elveruma Thomas Solstad zabio je osam golova, a pet je dodao Carl Josef Pujol.