Škrljevo preokretom u četvrtoj četvrtini svladalo Furnir

Matej Kačan • nedjelja, 21.02.2021.

U reprezentativnoj pauzi su košarkši Furnira i Škrljeva nadoknadili svoj susret 14. kola HT Premijer lige, a uspješniji su bili gosti koji su stigli do 10. pobjede...

Košarkaši Škrljeva su u zaostalom susretu 14. kola HT Premijer lige iskoristili reprezentativnu pauzu kako bi odigrali susret s Furnirom i došli na maksimalan broj odigranih utakmica od 21. Furnir i nakon promjene na klupi niže poraze i osim polufinala Kupa sezona svakako nije uspješna, a novi je poraz stigao kod kuće protiv zelenih.

Momčad Damira Rajkovića vjerno prati rezultate Šibenke i taj će dvojac uz Zabok do samog kraja loviti Sonik na petoj poziciji s ciljem da se izbori što bolja pozicija pred doigravanje jer je osmorka već iskristalizirana i VROS je na devetom mjestu predaleko.

Škrljevo je tako upisalo 10. pobjedu dan nakon što je isto protiv Cibone učinila Šibenka, ali nije bilo tako lako protiv pretposljednje ekipe lige. Nakon jako dobre druge četvrtine je Furnir imao plus sedam na poluvremena, a na ulasku u četvrtu je četiri poena viška za momčad iz Dubrave.

No, Jure Gunjina i Arkim Robertson su poveli veliki preokret i s 24:10 u posljednjih deset minuta Furnir dolazi do 81:71 pobjede. Robertson je imao 23 poena i devet skokova u pobjedi i bio je apsolutno prvo ime, dok je Gunjina dodao 15 poena i devet skokova. Andre Isabell Jr. je s 33 poena vodio Furnir, ali nije bilo dovoljno.