Vodeni sportovi

Mladost napravila odličan posao u Barceloni i vraća se kući s prednosti

Branimir Korać • subota, 27.02.2021.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti upisali su pobjedu u prvom susretu osmine finala LEN Eurokupa protiv Barcelone. Igrači Zorana Bajića slavili su u Barceloni s 11:9...

Nakon reprezentativnih uzbuđenja, vraćamo se klupskom vaterpolu. Hrvatska vaterpolska reprezentacija izborila je nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju, a gubitnik te posljednje bitke Konstantin Harkov s nizom hrvatskih reprezentativaca u subotu je rušio Barcelonu u Španjolskoj.

Mladost je opravdala status favorita u ovoj osmini finala i slavila je s 11:9, nije bilo jednostavno, ali odradila je dobru utakmicu i zasluženo je slavila.

U prvom poluvremenu vodila se velika bitka, nitko nije ostvario prednost veću od jednog pogotka, a Barcelona je na odmor odnijela vodstvo 4:3.

Mladost je u drugom poluvremenu golovima Radua i Harkova povela s 5:4, Barcelona se vratila, ali onda Bukić i Vrlić prvi put odvode Mladost do dva gola prednosti.

U zadnjoj dionici Mladost je imala 9:6 i 11:8 kao najveću prednost, a Barcelona je na kraju golom Durika smanjila na konačnih 11:9.

Četiri gola kod mladosti postigao je Harkov, tri Luka Bukić, a po jedan Radu, Lazić, Vrlić i Visković. Kod Barcelone po dva pogotka postigli su Flores Fernandez, Goma Esforzado i Delgado Baches.

Uzvrat je na rasporedu šestog ožujka u Zagrebu.