SEHA liga, skupina A, 3. kolo, 28.02.2021, 18:00 h
Metaloplastika Šabac 30:35 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb iskontrolirao dvoboj u Šapcu i glatko slavio

Branimir Korać • nedjelja, 28.02.2021.

PPD Zagreb upisao je novu ppobjedu u SEHA ligi. Na gostovanju u Šapcu kod Metaloplastike upisao je pobjedu 35:30...

Iznenađenja nije bilo, Metaloplastika je svoje potrošila u Prešovu gdje je svladala Golužin Tatran, ovdje Zagreb nije dopustio iznenađenje, kontrolirao je utakmicu od početka i zasluženo slavio.

Serijom 4:0 Zagreb je odmah otišao na 6:2 i do kraja susreta nije dopustio domaćinu da se ijednom ozbiljno približi.

Dobra igra, ozbiljan pristup i Zagreb je odjurio na 14:6 u 21. minuti te je prijetila katastrofa Metaloplastici.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 18:13, Obrvanova momčad imala je prednost koja je ugodna, ali ne i nedostižna.

Domaćin je znao da može zakomplicirati susret ako ne dopusti Zagrebu neko novo odvajanje već na startu drugog dijela, tu je izdržao i uspio se u nekoliko navrata spustiti do tri gola minusa. Ipak, to je bilo maksimalno što je Metaloplastika napravila, Zagreb je ipak rutinski iskontrolirao dvoboj.

Kod PPD Zagreba po šest golova postigli su Senjamin Burić i Matej Hrstić dok je pet dodao Vlado Matanović. Kod Metaloplastike Vojislav Brajović zabio je sedam golova.