Zabok iskoristio umor Zadrana i iznenadio u Krešinoj dvorani

Branimir Korać • nedjelja, 28.02.2021.

Košarkaši Zadra upisali su neočekivani poraz u susretu 22. kola HT Premijer lige. Ugostili su Zabok i izgubili 79:75 što im je četvrti ovosezonski poraz u hrvatskom prvenstvu...

Svega 24 sata nakon što su vodili tešku bitku s Partizanom u ABA ligi te slavili u produžetku, košarkaši Zadra ponovno su bili na parketu. Ugostili su Zabok i upisali poraz 79:75.

Kombinacija olako shvaćenog protivnika i umora od sinoćnjeg dvoboja bacili su Zadar u probleme u prvom poluvremenu gdje je igrao ispod svake kritike i Zabok ga je tu potpuno nadigrao. Imali su gosti i 24 poena viška, a na poluvrijeme su odnijeli vodstvo 46:24.

U nastavku susreta Zadrani su se trgnuli i počeli smanjivati zaostatak te su se gotovo u potpunosti vratili u utakmicu. Ipak, na kraju im je ponestalo malo vremena i Zabok je odnio pobjedu 79:75.

Kod Zaboka su se istaknuli Antonio Črnjević s 21 poenom i šest skokova, a Eyassu Worku dodao je 14 poena i pet skokova.

U redovima domaćina Chinanu Onuaku ubacio je 21 poen i uhvatio devet skokova, a Kodi Justice upisao je 15 poena.