Ante Rebić krasnim pogotkom donio pobjedu Milanu u Rimu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.02.2021.

Sjajnu utakmicu odigrali su na Olimpicu Roma i Milan, a Milan je odnio pobjedu 2:1 zahvaljujući krasnom pogotku Ante Rebića...

Vrlo uzbudljiv i sadržajan dvoboj odigrali su Roma i Milan, potpuno otvoren s puno pokušaja na obje strane, a na kraju je u tako visokom ritmu uspješniji bio Milan koji je odnio pobjedu 2:1.

Rimljani su pokušavali napraviti nešto više u ovom susretu i pobjedom se vratiti na treće mjesto, ali nisu uspjeli, Milan je odigrao jako dobru utakmicu i na kraju bio spretniji.

Milan je poveo u 42. minuti kada je Fazio skrivio kazneni udarac, a Franck Kessie bio miran i pogodio za vodstvo.

Roma je odgovorila već na startu drugog dijela krasnim golom Jordana Veretouta, ali Milan je vratio prednost na svoju stranu u 58. minuti. Ante Rebić primio je loptu na rubu kaznenog prostora, krasno se okrenuo i izborio za prostor za udarac i precizno naciljao u suprotni kut.

Desetak minuta kasnije Rebić je završio s nastupom zbog ozljede mišića, a umjesto njega je ušao Rade Krunić. Nizale su se prilike i do kraja susreta, ali ostalo je 2:1.

Inter je zadržao vodeću poziciju na ljestvici pobjedom protiv Genoe 3:0. Genoa nije imala baš nikakve šanse, domaćin je bio puno bolji protivnik, a puno mu je pomoglo to što je već u prvoj minuti došao do vodstva golom Romelua Lukakua. U nastavku susreta još dva pogotka domaćina, Mateo Darmian i Alexis Sanchez zaključili su priču.

Marcelo Brozović kod Intera je igrao do 76. minute kada ga je zamijenio Gagliardini, Ivana Perišića je u 84. minuti zamijenio Ashley Young dok je Marko Pjaca kod Genoe odigrao cijelu utakmicu.

Jednako tako problema nije bilo niti za Napoli. Na svom travnjaku ugpostio je Benevento i slavio s 2:0 golovima Driesa Mertensa i Mattea Politana. Od 81. minut domaćin je igrao bez isključenog Kalidoua Koulibalyja, ali to nije ništa promijenilo.

Dosta tvrdu utakmicu odradili su Udinese i Fiorentina, a presudio je jedan pogodak. Domaćin je slavio 1:0, a pobjedu mu je donio bivši napadač Intera iz Zaprešića Ilija Nestorovski koji je pogodio u 86. minuti susreta.

Crotone je upisao novi poraz, ovaj put kod kuće protiv Cagliarija. Domaćin nije imao sreće, već u prvom poluvremenu ostao je bez ozlijeđenih Miloša Vulića i Salvatorea Moline, a u drugom dijelu Cagliari je otišao do pobjede golovima Leonarda Pavolettija i Joaa Pedra. Ovo je prva pobjeda Cagliarija od 25. studenog kada je u Kupu svladao Veronu.