Loša treća četvrtina presudila Gorici protiv Mladosti

Matej Kačan • ponedjeljak, 01.03.2021.

Na startu trećeg ABA balona su košarkaši Gorice odigrali tek svoju treću pravu utakmicu, a ovaj put su poraženi od Mladosti Zemun zahvaljujući lošoj trećoj dionici...

Krenuo je treći ABA 2 balon koji se ovog puta igra u Sarajevu, a košarkaši Gorice ovog su puta svoj nastup otvorili protiv Mladosti iz Zemuna. Srpska je momčad bila bolja u vrlo čvrstoj utakmici na mal broj poena, a ključne su se minute igrale u trećoj dionici koju je mladost dobila s 20:8 te je okrenula vodstvo Gorice na poluvremenu.

Gorica je dobro krenula u susret i nakon prve dionice ima 21:16 vođena dobrom partijom i poenima pod košem Krešimira Ljubičića, ali je u gore spomenutoj trećoj četvrtini potpuno zakazala u napadu te je plus četiri s poluvremena postalo minus osam.

Ključna je bila 11:0 serija koja od 45:40 dovodi Mladost do 51:45, a u četvrtoj Zemunci samo održavaju prednost do 76:67 i pete pobjede u osam susreta. Gorica je propustila prvi balon i zbog upisana tri poraza joj je ovo već šesti poraz i s 2-6 je na desetom mjestu.

Mladost je sa 16 poena vodio Nigerijac Igbanu, dok je 14 dodao Matija Belić. Kod momčadi Josipa Sesara je Ljubičić jedini išao preko 10 poena s 15, a uhvatio je i devet skokova. Po devet poena su ubacili Emir Savić i Ivan Majcunić.

Gorica sljedeću utakmicu igra protiv Sparsa koji su s 4-3 na šestom mjestu. U prethodnom je susretu Borac iz Banja Luke svladao Helios sa 79:74.