Vodeni sportovi

Jug bolji od Talijana za četvrtu pobjedu u Ligi prvaka

Matej Kačan • ponedjeljak, 01.03.2021.

Vaterpolisti Juga nastavili su sa sjajnom formom u Ligi prvaka. Jug je u četiri utakmice na maksimalnom omjeru, a na početku drugog turnira je u Rimu svladao Ortigiu iz Sirakuze...

Drugi turnir LEN Lige prvaka u vaterpolu igra se u Rimu, a vaterpolisti Juga nastavili su s jako dobrom formom i nizom neporaženosti. Jugaši su četvrtu pobjedu u isto toliko susreta upisali protiv Ortigie s 8:6.

Momčad iz Sirakuze je uz Pro Recco svojevrsni domaćin ovog turnira jer igra u svojoj domovini, ali joj ta činjenica nije pomogla u nastojanju da protiv Juga upiše iznenađenje i potvrdi pobjedu nad Marseilleom iz prosinca. Jug je u utakmicu krenuo jako dobro i odmah se odlijepio.

Tomasović, Benić i Paulo Obradović su u samo tri minute napravili 3:0, a do konca prve četvrtine je 3:1. Do poluvremena Jug podiže na tri razlike za 5:2, a mala nada za Ortigiu se budi dobrim otvaranjem treće s golovima Filippa Ferrera i Cristiana Mirarchija.

Do četvrte je razlika ostala na jednom pogotku prednosti za Jug, ali je u posljednjoj dionici dubrovačka momčad u potpunosti zaključala prilaze golu, a Loren Fatović je pogotkom dvije minute do kraja postavio konačnih 8:6. Upravo je Fatović i predvodio Jug kao jedini s dva pogotka.

Dubrovčanima već sutra slijedi veliki derbi u skupini, dvoboj neporaženih protiv Pro Recca. Talijani će u ponedjeljak još odigrati protiv Olympiacosa, i ako sve prođe prema očekivanjima, u dvoboj će ove dvije momčadi ući s 4-0 omjerima.