Borna Ćorić u dva seta do drugog kola u Rotterdamu

Branimir Korać • srijeda, 03.03.2021.

Borna Ćorić dobro je krenuo u Rotterdamu, na startu je slavio u dva seta. Domaćeg igrača Botica van de Zandschulpa svladao je sa 6:4, 7:6...

Borna Ćorić preskočio je prvu prepreku na turniru u Rotterdamu. Prvi nizozemski reket Botic van de Zandschulp svladan je u dva seta.

Borna je u ovaj meč ušao kao favorit, ali nije išlo baš glatko. Van de Zandschulp se borio, drugi set je odvukao do tie-breaka, ali Borna je u ključnim trenucima bio miran i uzeo je pobjedu.

U četvrtom gemu prvog seta Nizozemac je imao svoje jedine break prilike u meču, propustio je dvije vezane, a odmah nakon toga Borna je došao do breaka. Prokockao je 0:40, ali onda iskoristio prvu sljedeću break loptu za 3:2.

Do kraja seta Borna je izdržao i sa 6:4 uzeo to razdoblje igre. U drugom setu nije bilo break prilika, odluka je pala u 13. igri gdje je Borna krenuo s 5:1 te dobio tie-break sa 7:4.

U drugom kolu izgledan mu je protivnik Daniil Medvedev koji u prvom kolu igra protiv Dušana Lajovića.