Olimpijske igre 2020., kvalifikacije, skupina 2, 1. kolo, 12.03.2021, 21:00 h, Montpellier
Suci: Robert Schulze, Tobias Tonnies (Njemačka)
Francuska
Francuska
30:26(12:15) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska pala u drugom poluvremenu, Francuska od ponora do pobjede

Branimir Korać • petak, 12.03.2021.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je poraz u prvom kolu kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre, Francuska je slavila s 30:26 iako je Hrvatska odigrao odličnih prvih 30 minuta...

UKUPNO2605/54

Hrvatska nije uspjela iznenaditi Francusku i poražena je 30:26. Sjajno prvo poluvrijeme nije bilo dovoljno, u drugom dijelu, sve do polovice, Hrvatska je imala potpunu kontrolu igrala jako kvalitetno, ali u završnici je sve otišlo na stranu Francuske.

Hrvatskoj je nedostajala pomoć vratara, samo četiri obrane ukupno je premalo, Gerard i Genty zajedno su skupili 11 i posebno Genty je bio taj koji je donio prevagu u drugom poluvremenu.

U zadnjih 15 minuta Hrvatska ili točnije Čupić je zabio sva tri gola, s druge strane Francuzi su zabili njih deset i tu je Hrvatska upisala poraz.

U prvih 20 minuta igralo se gol na gol, nitko nije mogao do dva gola prednosti dok Hrvatska nakon nije ptobila led i s tri vezana gola otišla na 10:7.

Do kraja prvog dijela Hrvatska je mirno održavala prednost i na odmor je odnijela vodstvo 15:12.

U drugom poluvremenu Hrvatsja je povela s plus pet, Francuska smanjila zaostatak, ali Hrvatska je odbila taj nalet.

Međutim bilo je očito da Francuska sve lakše dolazi do pogodaka, Hrvatska se sve više morala mučiti za pogodak i sve se prelomilo u zadnjih 15 minuta.

Serijom 4:0 Francuska je povela, dva puta je Hrvatska hvatala priključak golovima Čupić, ali onda dva puta zabija Mahe, jednom Fabregas preko cijelog gola za 28:25. Čupić je smanjio, Hrvatska je imala kontru za minus jedan, ali nije zabila-

Šteta, Hrvatska je izgledala bolje nego u Egiptu, ali za nešto više definitivno će trebati pomoć vratara koja je ovaj put izostala.

Ivan Čupić s deset golova odradio je vrhunsku utakmicu, a u drugom dijelu nestala je pomoć.