Norvežani s pola snage razbili Čileance, Brazil jako blizu Olimpijskim igrama

Branimir Korać • nedjelja, 14.03.2021.

Na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre koji se održava u Podgorici, Norveška nastavlja dijeliti lekcije, a Igrama se jako približio Brazil...

Norveška je jednostavno prejaka za ovo društvo i upisala je novu visoku pobjedu. Ovaj put pregazila je Čile s 38:23 i u nedjelju će i matematički osigurati prolaz na Olimpijske igre.

Ogromna razlika u kvaliteti bila je vidljiva od prve minute, Čileanci se nisu mogli nositi s Norveškom, a visoka pobjeda upisana je unatoč svega pet obrana norveških vratara. Bilo je puno promašaja Čileanaca i tehničkih pogrešaka i Norveška je postigla više golova nego što je Čile imao udaraca u okvir gola.

Prvo ime susreta bio je Kevin Gulliksen s deset golova, a šest je dodao Alexandre Blonz. Kod Čilea šest golova postigao je Daniel Ayala.

Brazil je napravio veliki korak prema Tokiju pobjedom protiv Južne Koreje 30:24. Za odlazak an Olimpijske igre bit će mu dovoljna pobjeda protiv Čilea u zadnjem kolu, naravno, ako Južna Koreja ne priredi najveću moguću senzaciju i ne deklasira Norvešku.

Brazilci su pobjedu osigurali odličnom obranom u prvom dijelu kada su serijom čak 7:2 u zadnjih 13 minuta prvog dijela napravili razliku s kojom su krenuli prema pobjedi.

Na kraju je najefikasniji bio Fabio Chiuffa sa sedam golova, a kod Južne Koreje šest je postigao Tae-Hun Jo.