Podravka Vegeta visoko poražena i u uzvratu protiv Rostova

Branimir Korać • nedjelja, 14.03.2021.

Rukometašice Podravke Vegete oprostile su se od Europe visokim porazom i u drugom susretu protiv Rostova. U Rusiji su izgubile s 42:24...

Rostov je četvrtu sezonu zaredom prošao u četvrtfinale Lige prvakinja. U Koprivnici je već odradio veći dio posla, slavio je 29:20, a onda je u uzvratu na svom parketu bio još uvjerljiviji i slavio je s 42:24.

Želja Koprivničanki je bila da ostanu što duže u utakmici i pokušaju što ravnopravnije parirati Rostovu, ali razlika u kvaliteti je prevelika i Rostov je lakoćom stigao do pobjede.

Od početka susreta sve je bilo na strani Rostova koji je krenuo s 5:1 i nastavio je povećavati prednost. Podravka je sa svakom minutom ulazila u sve veći zaostatak, već u 25. minuti Rostov je imao dvoznamenkastu prednost, a u 29. minuti došao je i do najviše razlike u prvom dijelu od plus 13.

Toliko je bilo i na odmoru, a razlika je nastavila rasti i u drugom poluvremenu. U nekoliko navrata Podravka je bila opasno blizu 20 golova minusa, no ta granica ipak nije probijena.

Završilo je 42:24, Podravka se tako oprostila od Europe i potpuno se koncentrira na domaće obaveze.

U ovom susretu vratarke su potpuno podbacile, a najefikasnija je bila Dejana Milosavljević sa seedam golova. Kod Rostova Katarina Krpež-Slezak zabila je devet golova, Milana Taženova šest, a po pet su dodale Julija Managarova i Vladlena Bobrovnikova.