Lakersi deklasirali Wolvese, Lillard odigrao novu herojsku partiju za pobjedu Blazersa

Matej Kačan • srijeda, 17.03.2021.

Središnji dio minule NBA večeri opet je bio Damian Lillard koji je kao pravi majstor "clutcha" opet oduševio i s 50 poena vodio Blazerse do velikog preokreta...

Iako se nakon višetjedne pauze na teren vratio CJ McCollum, Portland Trail Blazerse je do nove pobjede opet morao povući Damian Lillard. Fantastični Lillard je novom herojskom partijom poveo preokret Portlanda u posljednjoj četvrtini protiv NO Pelicansa.

Pelicansi su u posljednju četvrtinu ušli s 12 poena viška, a šest minuta do kraja je bilo i 17 razlike. No, Lillard je u posljednjoj četvrtini zabio 20 poena, uključujući i bacanja za 125:124 sekundu i pol do kraja, sve to za minimalnu pobjedu i 50 ubačenih poena uz šest trica i 10 asistencija.

Kod Pelicansa je Brandon Ingram ubacio 30, a Lonzo Ball je zabio 11, ali je imao čak 17 asistencija. McCollum je u povratku šutirao slabo iz igre te je zabio tek 10 poena u 26 minuta.

LA Lakersi su nastavili svoj lov prema vrhu i forma im se stabilizirala čak i bez Anthonyja Davisa, a oduševljavati ne prestaje LeBron James. LeBron je novim triple-doubleom vodio Lakerse do 137:121 pobjede nad Timberwolvesima te je imao 25 poena te po 12 skokova i asistencija. Karl-Anthony Towns je kod Minnesote ubacio 29.

Houston Rocketsi su upisali novi poraz, ovaj put im je 27. izgubljenu utakmicu nanijela Atlanta koja je slavila sa 119:107 uz 29 poena Danila Gallinarija. Victor Oladipo je s 34 poena bio nedovoljan za Houston. Zach Lavine je imao još jednu veliku partiju koja je ovaj put nagrađena pobjedom, on je zabio 40 poena u 123:102 pobjedi Bullsa nad Thunderom.

Philadelphia 76ersi mogu i bez Joel Embiida, s 30 poena Tobiasa Harrisa su s tijesnih 99:96 svladali NY Knickse, dok je Miami Heat s uvjerljivih 113:98 svladao Cleveland uz 28 poena i 12 skokova Jimmyja Butlera.

NBA: br>Miami - Cleveland 113-98
Philadelphia - New York 99-96
LA Lakers - Minnesota 137-121
Portland - New Orleans 125-124
Chicago - Oklahoma City 123-102
Houston - Atlanta 107-119