SP 2022., kvalifikacije, skupina D, 2. kolo, 28.03.2021, 15:00 h
Kazahstan 0:2 Francuska
Francuska

Francuzi nisu dopustili iznenađenje u Kazahstanu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.03.2021.

U susretu drugog kola skupine D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Francuska je u Nur-Sultanu svladala Kazahstan s 2:0...

Ulazak u kvalifikacije bio je za Francusku razočaravajući, upisan je samo remi u prvom kolu na St. Denisu protiv Ukrajine te je gostovanje kod Kazahstana u drugom kolu dobilo dodatno na važnosti.

Francuska je taj susret odradila ozbiljno i upisala je očekivanu pobjedu 2:0, a mogla je slaviti i uvjerljivije.

Povela je već u 19. minuti golom Ousmanea Dembelea koji je dobro reagirao nakon što ga je proigrao Martial.

U samoj završnici prvog dijela gosti dolaze i do drugog pogotka, ovaj put strijelac je bio Sergij Malij koji je nakon kornera proslijedio loptu u svoju mrežu.

U drugom dijelu najbolju priliku propustio je Kylian Mbappe kojem je domaći vratar u 75. minuti obranio kazneni udarac.