SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 3. kolo, 30.03.2021, 20:45 h, Rijeka, Rujevica

Mihaela Bradovski • utorak, 30.03.2021.

Hrvatska je punih sat vremena lomila otpor Malte, a na kraju je uvjerljivo slavila s 3:0. Gosti su pali tek nakon ulaska Modrića, Perišića i Brekala...

Kyrian Nwoko
46'
8
Jake Grech
62'
22
Zach Muscat
67'
15
Juan Carlos Corbolan
67'
20
Luke Gambin
82'
Devis Mangia

Malta je u Hrvatsku doputovala s dva susreta u kojima je ostavila dobar dojam. Prvo je kod kuće do sudačke nadoknade držala u neizvjesnosti Rusiju, a zatim je remizirala protiv Slovačke u gostima.

U Rijeci ipak nije iznenadila, Hrvatska je ipak bila bolja, uspojela je u pravo vrijeme probiti malteški blok i spriječiti nervozu u završnici susreta.

U prvom poluvremenu blizu pogotku bili su Nikola Vlašić i Mario Pašalić. Vlašić je već u drugoj minuti iz odlične pozicije pucao malo pokraj gola, a Pašalić je nedugo zatim glavom poslao loptu u gredu.

U 19. minuti Hrvatska se mogla naći u problemima. Čisti kazneni udarac nije dosuđen za Maltu. Pisani je pokušao progurati loptu pokraj Juranovića koji je odnosi rukom, a švicarski sudac to nije vidio.

U drugom dijelu rano su Vlašić i Oršić propustili velike prilike nakon čega Dalić šalje u igru Modrića, Perišića i Brekala.

Igrači koji su nedavno ušli u igru probili su Maltu. U 62. minuti Barišić je ubacio s lijeve strane, vrlo precizno za natrčalog Perišića koji pogađa s peterca.

U 75. minuti kazneni udarac za Hrvatsku. Igrali su gosti rukom, dosuđen je opravdano kazneni udarac koji realizira Modrić.

Točku na i stavio je Brekalo u 90. minuti na asistenciju Perišića.