Vrbovec se budi, Jarun očekivano slavio, Trešnjevka i Segesta u slobodnom padu

Branimir Korać • četvrtak, 08.04.2021.

Odigrana je glavnina susreta 21. kolo Treće HNL Središte. I nakon ovog kola sve je dodatno se zakomplicirala borba na snu ljestvice gdje će biti neizvjesno do posljednjih susreta...

Nakon što je upisao treću uzastopnu pobjedu, nema više nikakve dvojbe, Vrbovec se probudio. Pitanje je je li prekasno, no u svakom slučaju probudio si je nadu u ostanak u ligi. U srijedu je bio bolji od Gaja s 4:3 u susretu koji je ponudio dramu do samog kraja. Pogodak za pobjedu postigao je Vlatko Martinović u 94. minuti. Martinoviću je to bio drugi gol, a dva je dodao i Domagoj Colarić. Kod gostiju po jedan gol zabili su Tomislav Haramustek, Davor Iskrić i Tomas Vukadin.

Vrapče je prekinuo niz utakmica bez pobjede dok je Trešnjevka upisala četvrti uzastopni poraz i u sve težoj je situaciji. Domaćin je slavio 3:1 iako je Trešnjevka dobro krenula i povela vrlo rano golom Vladimira Burića. No Vrapče je u drugom dijelu napravilo preokret, izjednačio je Matija Čakarun, a Dario Salopek s dva gola zaključio priču.

U negativnoj seriji je i Segesta koja u zadnjih devet kola ne zna za pobjedu. U tom razdoblju upisala je sedam poraza i dva remija, a poraz kod Trnja je šesti u nizu. Trnju je to pak peta uzastopna pobjeda, a ostvarena je golovima Nikice Filipovića i Kristijana Mandića. Kod gostiju jedini strijelac bio je Ivan Stojaković u 90. minuti.

Polako se diže petrinjska Mladost koja je stigla do treće uzastopne pobjede i četvrte u zadnjih pet utakmica. Ovaj put svladala je kod kuće Bistru s 2:1. Krenula je dobro i povela već u desetoj minuti golom Zvonimira Filipovića da bi se gosti vratili početkom drugog dijela golom Filipa Šturlana. Ipak u završnici susreta obrana Bistre zaboravila je na Alena Lovrekovića koji neometan nakon ubačaja u kazneni prostor zabija za pobjedu Petrinjaca.

Jarun je očekivano slavio protiv Ponikva s 2:0. Posao je odrađen već u prvom poluvremenu kada je Jarun postigao oba gola i tako krenuo prema pobjedi. Aboubacar Bamba Diarrassouba zabio je za vodstvo u 23. minuti, a tri minute kasnije Marin Tomšić povisio je na 2:0.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je HAŠK koji je slavio protiv Španskog s 3:1. U zanimljivom dvoboju domaćin je vodio na poluvremenu 1:0 golom Gustava Surjana da bi Ivan Ljubičić, bivši veznjak prvoligaškog Zagreba, izjednačio na 1:1. Vrlo brzo HAŠK je vratio prednost na svoju stranu golom Pavla Andrašeca da bi Tin Režek u 87. minuti stavio točku na i.

Nakon tri utakmice bez pobjede Maksimir je pregazio na svom travnjaku Zagorec s 5:1. Sastav iz Krapine u zadnja četiri kola značajno je kompromitirao svoju poziciju u borbi za Drugu HNL. Ovdje je gubio na odmoru 1:0 golom Filipa Mamić da bi se vratio u 52. minuti preko Mateja Hoića. Ipak u zadnjih pola sata domaćin golovima Stjepana Krznara, Nikole Pavlovića te dvaput Andreja Šaronje odlazi do visoke pobjede.