Kudermetova bolja od Kovinić za naslov u Charlestonu

Matej Kačan • nedjelja, 11.04.2021.

Ruska tenisačica Veronika Kudermetova pobjednica je drugog turnira u američkom Charlestonu. Ruskinja je u finalu za dva seta svladala Crnogorku Danku Kovinić...

Drugi turnir u američkom Charlestonu pripao je ruskoj tenisačici Veroniki Kudermetovoj koja je kao 15. nositeljica u finalu svladala crnogorsku tenisačicu Danku Kovinić. Ruskinja nije imala problema protiv 91. igračice svijeta, sve je bilo brzo gotovo.

Meč je trajao sat i 37 minuta, a Crnogorka je pružila nešto veći otpor u prvom setu u kojem se vratila s breaka zaostatka na 3:2, samo da bi izgubila servi i za 4:3 što je Ruskinja obranila do 6:4 i osvajanja prvog seta za 55 minuta igre.

Kad je Kudermetova slomila taj otpor, drugi set je išao mnogo lakše. Po dva breaka, jedan za 3:2 i drugi za 5.2 bili su dovoljni za laku pobjedu i naslov za Ruskinju u dva seta.